Z urządzaniem garażu można poradzić sobie szybko, sprawnie i dobrze. Jeśli do tej pory nie jest to optymalnie zagospodarowana przestrzeń, warto to zmienić. Odpowiednie wyposażenie znajdzie się łatwo. To regały metalowe określane jako magazynowe, ale mające uniwersalne zastosowanie. Trzeba tylko przeznaczyć nieco czasu, by wybrać pasujące. Ich montaż nie sprawi problemów.

Regał metalowy, który sprawdzi się w garażu

Można na własną rękę robić półki czy regały. Odpowiednie wyposażenie można też kupić. Regały magazynowe półkowe wyróżniają się solidnością. To nie są delikatne konstrukcje z metalu, jakie można znaleźć w zwykłych sklepach z meblami. Regały do garażu ze strony www.e-regaly.pl muszą być wytrzymałe i stabilne. Będą bardzo obciążane. Półki muszą być tak mocne, by się nie wygięły pod ciężarem. Wszystko to gwarantuje wybór metalowych regałów magazynowych. Ich konstrukcja to:

  • pionowe stalowe kątowniki,
  • poziome elementy podtrzymujące,
  • półki MDF lub inne meblowe,
  • czasem półki metalowe.

Montaż i ustawianie regałów

Regały składa się na różne sposoby. Jak je montować, to trzeba przemyśleć wcześniej, by wybrać odpowiedni wariant. Można zdecydować się na takie regały do garażu, których nie trzeba skręcać śrubami. Można wybrać je z montażem na wcisk albo tradycyjnym. Gdy już zostaną złożone, wystarczy przysunąć regały do ściany. Są stabilne, więc nie trzeba ich do niej mocować. W sporadycznych tylko przypadkach może być to zalecane. To zależy nie tyle od regału garażowego, ile od tego, co będzie się na nim trzymać.

Jakie regały i ile ich zamówić?

Regały z półkami to najlepszy wybór, by zyskać funkcjonalną przestrzeń. Ważne jest jeszcze, jakie się wybierze i ile ich. O tym, ile ma być regałów, decydują: potrzeby i ilość miejsca. Można zamówić więcej np. potrzebne są dwa, a kupuje się trzy. Obstawiać cały wolny obszar nimi nie ma sensu. Jednak trochę powyżej potrzeb to dobra opcja. Metalowe regały do garażu różnią się wymiarami. Trzeba patrzeć na wszystkie takie parametry: wysokość, szerokość i głębokość. Niekiedy ważny będzie sposób montażu, więc trzeba to uwzględnić. Ważne kryterium wyboru to maksymalne obciążenie półek. Można też preferować te z płyt albo metalowe. Regał magazynowy jest zabezpieczony przed korozją. Jeśli uzna się to za ważne, to można wybrać sposób zabezpieczenia. Metal może być ocynkowany albo malowany proszkowo.

Wyposażenie to przede wszystkim regały. Jeśli coś jeszcze ma się w garażu znaleźć, to trzeba to przemyśleć wcześniej. Gdy potrzebny jest stół, to mniej miejsca pozostanie na regały garażowe. Mniej ich się też wstawi, jeśli musi pozostać wolna przestrzeń przy ścianie np. na rowery.

Zdjęcie utworzone przez teksomolika - pl.freepik.com